Profesjonalizm
i precyzja już od 1989 r.

Realizacje

3

Bydgoszcz ul. Kujawska wizyta Pana Prezydenta Bruskiego

ul. Kujawska w Bydgoszczy i jej okolice zmieniają się w oczach. 13 maja 2020 gospodarską wizytę na placu budowy złożył prezydent Rafał Bruski.

"Najważniejszą częścią inwestycji jest budowa nowego torowiska łączącego ronda Bernardyńskie i Kujawskie. W ten sposób bydgoszczanie zyskają wygodne i szybkie połączenie centrum miasta z osiedlami Wzgórze Wolności, Wyżyny oraz Kapuściska. Wykonawcy sprawnie realizują prace. Doceniam to ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną i szereg dodatkowych robót związanych np. z pracami archeologicznymi. Cieszę się, że jesteśmy coraz bliżej finiszu..." – podkreślał prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, który na miejscu zapoznawał się z postępem prac.

dem1

Ruda Śląska ul Karola Goduli demontaże

Generalnym wykonawcą zadania pn. "Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej" jest krakowska firma TOR-KRAK. W piątek 3 kwietnia 2020  przekazany został plac budowy, a w kolejnym tygodniu w terenie pracowali już geodeci. Teraz wykonawca prowadzi prace demontażowe torowiska, a to znaczy, że linia nr 9 zostanie skrócona.

 

Staszica

Modernizacja torowiska w Sosnowcu

25 marca 2019 r. Na modernizację 2,8 km torowiska wzdłuż ul. Staszica Tramwaje Śląskie przeznaczyły ponad 8,4 mln zł brutto. Rozpoczęte właśnie prace zostały zlecone krakowskiej spółce TOR-KRAK. Wzdłuż ulicy Staszica właśnie demontowana jest nawierzchni torowiska wyłożonego m.in. betonową kostką. W dalszej kolejności demontowane będą szyny i rozjazdy.

Mariacka

Sosnowiec: Tramwaje na ulicy Żeromskiego i Mariackiej już jeżdżą.

Tramwaje w Sosnowcu wróciły na normalną trasę wzdłuż ulic Żeromskiego i Mariackiej w sobotę 23 marca 2019 r . To nie koniec remontu w tym miejscu, bo będą się tak jeszcze odbywały prace wykończeniowe. Nie będą one jednak już wpływały na ruch tramwajowy w tym miejscu. Z kolei dziś w poniedziałek 25 marca rozpoczyna się remont kolejnego torowiska na ul. Staszica. Juz w sobotę odczuli to pasażerowie bo spowodował skrócenie trasy linii nr 24.

1

Bydgoszcz - rozbudowa ul. Kujawska

W grudniu 2018 r. wspólnie w konsorcjum z firmami: Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Inżynieryjnych z Torunia oraz Fima „Gotowski” z Bydgoszczy rozpoczęliśmy prace związane z realizacją zadania "Budowa trasy tramwajowej wzdłuż ul. Kujawskiej na odcinku od ronda Bernardyńskiego w Bydgoszczy wraz z rozbudową układu drogowego". Zakończenie prac budowlanych planowane jest w 2020r.

Wartość prac: to 167 mln zł brutto.

 

KST 1

Krakowski Szybki Tramwaju

Od kwietnia 2017 r.  realizujemy "Budowę linii tramwajowej KST etap III (os. Krowodrza Górka – Górka Narodowa)"w konsorcjum z firmą INTERCOR. Nowe torowisko zostanie oddane do użytku już w 2021 roku.

Koszt inwestycji to przeszło 380 mln zł brutto.

 

2

Sosnowiec - „Przebudowa torowiska w ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego"

W maju 2018 r rozpoczęliśmy realizację „Przebudowę torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego" Jest to kolejna inwestycja w ramach projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej tj.  „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt ma zostać zakończony w marcu 2019 r.
Wartość tego zadania to ponad 16,8 mln zł brutto
4

Łódź - ul. Dąbrowskiego

Styczeń 2018 - Wrzesień 2019 r. "Przebudowa układu drogowo-torowego w ul. Dąbrowskiego na odcinku od al. Śmigłego Rydza do ul. Rzgowskiej."
Zakres inwestycji obejmuje prawie dwukilometrowy odcinek ul. Dąbrowskiego od Podgórnej do Rzgowskiej. Przebudowie uległ układ torowy i jezdnia, także na przylegających fragmentach ul. Kilińskiego i Rzgowskiej
 
Kwota kontraktuk to prawie 50 mln zł brutto.
 
1

Warszawa - Wymiana słupów trakcyjnych

Wrzesień  2017 -  Grudzień 2018  "Wymiana słupów trakcyjnych oraz trakcyjno-oświetleniowych na terenie m. st. Warszawy"  dla Tramwaji Warszawskich Sp. z o.o
 
 
Wartość robót : 7 mln brutto
 
4

Ruda Śląska - „Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Niedurnego”

16 Luty 2017 r. -16 Października 2017 r. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej” w ramach realizacji Projektu: „Zintegrowany projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego - etap I”

Wartość Robót:  4,8 mln zł brutto