Profesjonalizm
i precyzja już od 1989 r.

Bytom - "Przebudowa obiektu mostowego nad potokiem Julka w Zabrzu wraz z torowiskiem do przejazdu przez ul. Stara Cynkownia

 
Od połowy marca 2018 r.  do końca czerwca 2018 r.  trwały prace przy remoncie mostu nad potokiem Julka i modernizacji torowiska w rejonie granicy Bytomia i Zabrza. Tramwajowe linie nr 5 i 30 wróciły do kursowania na swoich pełnych trasach.
Wartość wykonanych prac: 4,3 mln zł brutto
 
 


Prace związane z przebudową obiektu mostowego nad potokiem Julka w Zabrzu wraz z torowiskiem do przejazdu przez ul. Stara Cynkownia w Bytomiu, będącego częścią współfinansowanego przez Unię Europejską, rozpoczęły się 12 marca. Na czas prowadzenia robót konieczne było wstrzymanie ruchu tramwajowego między pętlą Biskupice po stronie Zabrza a przystankiem Bytom Osiedle pod Brzozami.

Wykonawca robót, krakowska firma TOR-KRAK, mimo piętrzących się kłopotów zrealizowała swoje zadanie w zakładanym terminie, modernizując gruntownie torowisko o długości 1500 metrów toru pojedynczego (mtp) oraz przebudowując most nad potokiem Julka wraz z wymianą przęseł.

  • Zabrze-Bytom-linia-5-00.jpg
  • 1.jpg